Wspólna majówka w Augustowie

Rodzinna atmosfera oraz atrakcje dla każdego — to przepis na majówkę w Augustowie. Pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Majówkę augustowianie rozpoczęli Dniem Flagi Rzeczypospolitej. Po raz kolejny spotkaliśmy się na Rynku Zygmunta Augusta, aby wspólnie przemaszerować ze 100-metrową flagą na Błonia nad rzeką Nettą. O 16:30 na augustowskiej scenie wystąpił zespół ELEKTRYCZNE GITARY, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. 3 maja upłynął na oficjalnych obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt instytucji i organizacji działających w Augustowie. 4 i 5 maja mieszkańcy oraz turyści mogli zaopatrzyć się w lokalne wyroby, oraz rękodzieło podczas Kiermaszu ”Majowe Bąki”.

To już 3. edycja Dnia Flagi

Majówka to doskonały czas na odpoczynek i relaks na łonie natury. Piękna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym, spacerom oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Dnia 2 maja mieszkańcy i turyści miasta Augustów mieli okazję wziąć udział w uroczystym świętowaniu Dnia Flagi organizowanym przez Miasto Augustów. Obchody zaczęliśmy na Rynku Zygmunta Augusta, skąd ruszyliśmy ze 100 metrową flagą na Błonia nad Nettą. Tam odbył się piknik rodzinny, a wraz z nim moc atrakcji – malowanie twarzy, animacje, dmuchane zjeżdżalnie, wata, popcorn, występy przedszkolaków, pokaz sprzętu Straży Pożarnej i Policji, strefa relaksu ze zdrowymi przekąskami oraz występ gwiazdy wieczoru – Elektrycznych Gitar. Mieszkańcy usłyszeli takie hity jak: „Włosy”, „Człowiek z liściem”, „To już jest koniec” czy „Killer”. Mieszkańcy mogli odwiedzić stanowiska edukacyjne Lasów Państwowych-Nadleśnictwo Augustów, Instytutu Pileckiego w Augustowie, OSP Augustów- Lipowiec, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, Komendy Powiatowej, Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Wiwat maj, 3 maj

3 maja odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Zgromadzonych na Rynku augustowian powitał Burmistrz Mirosław Karolczuk. Na miejscu dumnie stanęły poczty sztandarowe reprezentujące kilkadziesiąt instytucji i organizacji działających w Augustowie. Uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, wspólnym przemarszu na Rynek Zygmunta Augusta oraz w oficjalnych uroczystościach. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu, wysłuchaliśmy wystąpień, a później każdy miał możliwość złożenia kwiatów.

Majowe Bąki – kiermasz rękodzieła

Kolejnym wydarzeniem, które nie mogło umknąć naszej uwadze, jest tradycyjny dwudniowy Kiermasz "Majowe Bąki", organizowany przez Augustowskie Placówki Kultury. W ramach tego wydarzenia można było zaopatrzyć się w lokalne wyroby oraz rękodzieło, które były dostępne dzięki zaangażowaniu miejscowych twórców i rzemieślników. Na kiermaszu można było znaleźć różnorodne produkty, takie jak: ozdoby do domu, ubrania, biżuterię czy zdobione przedmioty codziennego użytku. Dla miłośników tradycyjnej kuchni nie zabrakło pysznych lokalnych przysmaków. Atmosfera panująca podczas Kiermaszu była radosna, a uczestnicy pełni pozytywnej energii. Mieszkańcy i turyści mieli okazję nawiązać nowe znajomości, posłuchać koncertów lokalnych artystów oraz wziąć udział w licznych warsztatach i konkursach. Jesteśmy pewni, że za rok wielu z nas będzie z niecierpliwością czekać na kolejną edycję tego wyjątkowego kiermaszu.

Wspólne, radosne świętowanie jednoczy mieszkańców i sprawia, że uroczystości są pozytywnie wspominane przez wszystkich uczestników, bez względu na wiek.